Osuszanie tynków Dąbrowa Górnicza.

Wynajem osuszaczy Dąbrowa Górnicza.

Osuszanie z wilgoci technologicznej w nowym domu w Dąbrowie Górniczej.

Pierwotnie osuszania tego budynku podjęła się konkurencyjna firma w woj. śląskiego, jak się później okazało… robili to nieskutecznie.
Właściciel poprosił nas o pomoc, ponieważ w ciągu 2 miesięcy musiał opuścić wraz z rodziną lokum, które aktualnie zamieszkiwali.
Niestety prace w jego nowo zbudowanym domu wstrzymano, ze względu na nadmierne zawilgocenie zaś wynajęta firma osuszająca nie podołała zadaniu.
Ich działania trwały 3 tygodnie przynosząc mierny efekt oraz wysoki koszt dla inwestora.

Nasze wsparcie.

W trakcie wizyty kontrolnej znaleźliśmy szereg rażących błędów, które wpłynęły na wolny postęp procesu osuszania.
Najistotniejsze z nich to:

  • Nieodpowiedni dobór urządzeń, które nie były w stanie odpowiednio obniżyć wilgotności powietrza w tej kubaturze.
  • Złe ustawienie osuszaczy i wentylatorów w stosunku do układu pomieszczeń.
  • Zdecydowanie zbyt niska temperatura powietrza w budynku (6 stopni Celsjusza).
  • Nie zabezpieczone otwory wentylacyjne oraz szczeliny przy bramie garażowej, przez które dostawało się wilgotne powietrze z dworu.

Po tej diagnozie klient zdecydował się, na nasze usługi prosząc, o podjęcie jak najszybszego działania.
Tego samego dnia zainstalowaliśmy poprawnie odpowiednie urządzenia, których skuteczność działania potwierdziliśmy, badając wilgotność powietrza stosownym miernikiem.
Podłączyliśmy również 3 nagrzewnice elektryczne, które podniosły temperaturę w pomieszczeniach do 18 stopni Celsjusza.
Powyższe działania uzupełniliśmy zabezpieczeniem punktów, przez które dostawało się powietrze z zewnątrz, co przełożyło się na doskonałe warunki do osuszania z wilgoci technologicznej.

Wyniki zastosowanych rozwiązań.

Przyjechaliśmy na kontrolę po 4 dniach i z zadowoleniem zaobserwowaliśmy redukcję zawilgocenia tynków gipsowych o 60% zaś posadzek 0 40%.
Poinformowaliśmy właściciela, iż prognozujemy zakończenie osuszania za 6 dni.
W 8 dniu wizualnie tynki były mokre jedynie w narożnikach i przy nadprożach okiennych a pomiar wilgotności podłogi wyniósł 2,2 CM.
Wartością pomiarową wilgotności posadzki, do której dążyliśmy, był poziom 2,o CM jako wymagany przez montażystów parkietu.
Podczas tej wizyty przeszlifowaliśmy również tynki tam, gdzie miały one ciemno-żółtą barwę co otworzyło ich zamknięte pory, umożliwiając migrację wilgoci.
Zabieg ten często stosujemy w miejscach, w których tworzy się, tak zwane mleczko gipsowe gdyż, skutkuje to bardzo szybkim efektem w postaci osuszenia tynku.
Jak przewidywaliśmy, tak też się stało.
W 10 dniu zakończyliśmy osuszanie domu, umożliwiając wykonanie prac wykończeniowych.

Wynajem osuszaczy Dąbrowa Górnicza w tym przypadku zamieniła się w kompleksową usługę osuszania budynku, w trakcie której nasza wiedza i doświadczenie zagwarantowały szybkie efekty.
Zapraszamy do współpracy.